Баже Илијоски стрелец на сите времиња

Баже Илијоски го постигна погодокот што долго го чекаше, а моментот за историја во мак-фудбалот се случи во 65. минута, кога шпицот на Пелистер израмни на 3:3 против Силекс со 126. гол за себе, со што го урна рекордот на Зоран Чоко Бошковски

Баже Илијоски го постигна погодокот што долго го чекаше, а моментот за историја во мак-фудбалот се случи во 65. минута, кога шпицот на Пелистер израмни на 3:3 против Силекс со 126. гол за себе, со што го урна рекордот на Зоран Чоко Бошковски.

Одблизу Илијоски го совлада Митровиќ и по третпат Пелистер израмнува во Кратово, а стрелецот има многу причини за радост. Го постигна 126. погодок во македонските првенства и сега е лидер на цвечната листа со најдобрите стрелци, за еден погодок пред Бошковски.

Головите од натпреварот со Силекс можете да ги погледнете на следниот линк :

Извор: http://sportmedia.mk/fudbal/domashno-prvenstvo/bazhe-ilijoski-strelec-za-site-vreminja-so-126-gol-go-urna-rekordot-na