Велешанецот Величков ќе им суди на пелистерци во Струмица

Познати се судиите за 6.коло во Првата фудбалска лига. Дуелот Беласица – Пелистер ќе се игра в недела од 15:30 часот. а ќе го води Величков од Велес.

Сабота (15:30 часот)
Шкендија – А. Пандев (Качевски – Струга)
Силекс – Борец (Ставрев – Скопје)
Шкупи – Ренова (Грујоски – Кичево)
Беласица – Пелистер (Величков -Велес)

Недела (15:30 часот)
Работнички – Струга ТЛ (Гоцевски – Струмица)
Македонија ЃП – Вардар (Стојчевски – Скопје)