Игор Стојчевски ќе го суди дербито Пелистер – Шкендија

Фудбалската федерација на Македонија ги делегираше официјалните лица за следното, седмо коло во Македонскиот фудбалски шампионат.

Дербито меѓу Пелистер и Шкендија ќе го води Игор Стојчевски ов Скопје.

Седмо коло:
ПЕЛИСТЕР – ШКЕНДИЈА – Игор Стојчевски
ВАРДАР – БЕЛАСИЦА – Марјан Ецковски
РЕНОВА – МАКЕДОНИЈА ЃП – Јован Качевски
СТРУГА ТРИМ ЉУМ – ШКУПИ – Димитар Мечкаровски
БОРЕЦ – РАБОТНИЧКИ – Марјан Гоцевски
АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – СИЛЕКС – Јосип Бартон

Сите натпревари се играат в недела од 15:30 часот, освен дуелот Борец – Работнички кој е предвиден за в сабота.