Најдобриот македонски судија ќе го води дербито Пелистер – Вардар

Одредени се судиите за натпреварите од 8. коло во Првата лига. Дербито во Битола меѓу Пелистер и Вардар му е доверено на Александар Ставрев од Скопје,

Судии на натпреварите од осмото коло:
Работнички – Академија Пандев (Боби Величков – Велес)
Шкендија – Силекс (Константин Влахо – Скопје)
Шкупи – Борец (Крумислав Ѓорѓиев – Штип)
Македонија ЃП – Струга Трим Љум (Александар Грујоски – Кичево)
Беласица – Ренова (Ндерим Тефику – Куманово)
Пелистер – Вардар (Александар Ставрев – Скопје)