ПЕЛИСТЕР ВО БАНСКО ПРОТИВ АНОРТОЗИС

Битолчани за Бугарија заминуваат утре, а во вторник ќе одиграат меч против кипарскиот гигант.

Пелистер од утре, па во следните недела дена ќе замине на базични подготовки во Банско, Бугарија. За таму засега се планирани две пријателски средби, првата веќе внедела против Неа Саламина, а во вторник следува мечот против Анортозис екипа која има играво во групната фаза од лигата на шапионите. Ова е сериозен ривал, и вистинска шанса за битолчани да се испробаат со исклучително квалитетен состав.

Извор: sport.com.mk