Пелистер шампион на Скопје Куп 2017!

Пелистер шампион на Скопје Куп 2017 !

Победена во финалето Академија Пандев со 3-1 .

Стрелци на головите за шампионот :Стефан Јовановски со глава и Аријан Селмани прекрасно изведен слободен удар 2-0 (првото полувреме) во вториот дел убедливиот триумф го обезбеди Адхе Мацари за конечни 3-1 .

Честитки за младите пелистерци и нивниот тренер Ѓоко Илијоски