Реми без голови на пелистерци во Автокоманда

На почетокот на новата сезона во Втората лига, Пелистер ремизираше во Скопје против истоимената екипа, 0-0. Главевски во првото и Неданоски во второто полувреме ги креираа најзрелите шанси за битолскиот прволигаш.

Скопје – Пелистер 0-0

Стадион во Автокоманда. Гледачи. 200
Стрелци: нема
Жолти картони: Настевски, Јаневски
Црвени картони: нема

Скопје:
Стевковски, Џуклески (од 65м. Тасевски), Миленов, Јаневски, Алексовски, Христов (од 54м. А. Ристевски), Димитровски, Алексиќ, Факиќ, Настевски, Димков

Пелистер:
Атанасовски, Илиевски, Тодоровски, Котевски, Наумоски (од 60м. Д. Ристевски) , Главевски, Коњарски, Марковски, Трајковски (од 73м. Неданоски), Илијовски, Бошковски (од 66м. Колевски)

Утре пелистерци се слободни, а од в понеделник ќе започнат да го подготвуваат гостувањето во Купот на Македонија во Кочани в среда.