Реми без голови на Пелистер во Гостивар

Екипата на Пелистер се враќа со бод од гостувањето во Гостивар, каде играше со истоимената екипа.

Екипата на Пелистер била надмоќна во текот на целиот натпревар, а напаѓачите на Пелистер не искорстија и 5-6 стопроцентни шанси за гол.

Гостиварци промашија пенал за водство во 30 минута, а топката по ударот од 11 метри помина над голот на Пелистер.

Пелистер наредното коло игра во Битола, против екипата на Лабуништа.