Ставрев ќе го суди дербито Шкупи – Пелистер

Одредени се судиите кои ќе ги судат натпреварите од четвртото коло во Првата лига, коло кое е „развлечено“ во три дена и тоа поради настапите на три наши екипи во Европа. Александар Ставрев ќе суди на дуелот меѓу Шкупи и Пелистер во недела попладне.

СУДИИ И ДВОЈКИ ЗА 4.КОЛО
29.08.2020 – 16:30
Работнички – Вардар (Д. Мечкаровски – Скопје)
Академија Пандев – Струга ТЛ (Б. Величков – Велес)
Македонија ЃП – Беласица (А. Грујоски – Кичево)

30.08.2020 – 16:30
Шкупи – Пелистер (А. Ставрев – Скопје)

31.08.2020 – 16:30
Шкендија – Борец (И. Стојчевски – Скопје)
Силекс – Ренова (М. Младеновски – Скопје)