„Тумбе кафе“ е спремен за куп пресметката

Се е подготвено за утрешниот реванш од полуфиналето во Купот на Македонија меѓу Пелистер и Брегалница кој ќе се одигра под „Тумбе Кафе“ во Битола

Фудбалерите на Пелистер и Брегалница утре ќе имаат и повеќе од идеални услови да го прикажат она што најдобро го знаат. Имено теренот на стадионот под „Тумбе Кафе“ е во извонредна состојба, подготвен да ги дочека актерите на реванш мечот од 1/2 финалето во Купот на Македонија.

Извор: http://www.sport.com.mk/?ItemID=9B060626AD38354B821C7D33CB957B58