ФК Пелистер – Ботев Пловдив 1-0 ( видео )

Матеј Цветановски е јунакот на Пелистер. Тој во своето деби во дресот на „зелените“, попладнево со гол во 80. минута, му донесе триумф од 1:0 на својот тим над Ботев, на првата контрола во текот на овие подготовки.