Шкупи – Пелистер единствен неделен натпревар од четвртото коло

Поради настапите на нашите екипи во квалификациите за Лига Европа, натпреварите од четвртотт коло во Првата лига ќе се играат во сабота, недела и понеделник. Два натпревари ќе се играат во понеделник, три ќе се играат во сабота, додека еден меч во недела.

Четврто коло
Сабота (29.08.2020):
Академија Пандев – Струга ТЛ
Работнички – Вардар
Македонија ЃП – Беласица
Недела (30.08.2020):
Шкупи – Пелистер
Понеделник (31.08.2020):
Шкендија – Борец
Силекс – Ренова.

Сите натпревари почнуваат во 16:30 часот.