Јосип Бартон ќе им суди на пелистерци во Струмица

Одредени се судиите за 12. коло во Првата фудбалска лига. По двонеделната пауза поради настапите на нашите репрезентации, викендов продолжуваат мечевите во нашата елитна лига.

Јосип Бартон е делегиран да ја дели правдата на натпреварот во Струмица меѓу Академија Пандев и Пелистер, в недела од 13:00 часорт.

Шкендија – Шкупи (Мечкаровски – Скопје)
Работнички – Македонија ЃП (Ставрев – Скопје)
Силекс – Беласица (Стојановски – Кичево)
Академија Пандев – Пелистер (Бартон – Скопје)
Струга ТЛ – Ренова (Стојчевски – Скопје)
Борец – Вардар (Маркоски – Охрид)