Month

октомври 2016

„Златниот“ гол на Тодоровски го однесе Пелистер во четвртфиналето на Купот

Најинтересниот натпревар од возвратната програма од осминафиналето на Купот на Македонија беше дуелот меѓу Ренова и Пелистер. „Зелените“ дојдоа со предност од...
Прочитајте повеќе

Пелистерци пристигнаа во Софија, утре ќе играат меѓународен натпревар со ЦСКА

Битолски Пелистер утрово пристигна во Софија, пред утрешниот меѓународен пријателски натпревар против бугарскиот клуб ЦСКА од Софија. Екипата на Наум Љамчевски одлично...
Прочитајте повеќе