Нето: Добро трениравме неделава, имамe добри шанси против Работнички (ВИДЕО)

Интернационалецот од Ангола, Алдаир Нето заради повреда не настапи против Вардар, но се враќа во тимот, неделава тренираше без проблеми и ќе конкурира за место во првиот дел попладнево. „Мислам дека имаме добри шанси на натпреварот против Работнички. Добро трениравме оваа недела и верувам дека сè ќе биде во најдобар ред. Самодовербата по натпревар против…

Капинковски: Годи победата над Вардар, но сакаме да се надигруваме и против Работнички (ВИДЕО)

Силниот ритам на натпревари во Првата фудбалска лига продолжува и по Куп-натпреварите во средата, викендов се враќа на сцена шампионатот и 26. коло. Пелистер гостува кај Работнички и верува во продолжување на позитивната серија оваа пролет. „Зелените“ загубија само еден натпревар, против Шкендија, и зачекорија кон средината на табелата. Тренерот Димитар Капинковски со комплетен тим…

Гоцевски од Струмица ќе го суди дербито Работнички – Пелистер

Викендов на терените ширум земјата ќе се одиграат натпреварите од 26. коло на Првата македонска фудбалска лига, а од ФФМ веќе ги делегираа арбитрите. На националната арена „Тодор Проески“ ќе се сретнат Работнички и Пелистер, а правдата ќе ја дели Марјан Гоцевски од Струмица. Натпреварот ќе се одигра во сабота од 13:00 часот. Според одлуката…