Херојски пресврт во Битола, Пелистер се врати од 0-2 до 3-2 против Силекс

Пелистер – Силекс 3-2 (2-2) Пелистер се надмина себеси и го совлада Силекс со 3-2 во натпревар од вонредното 27. коло на Првата лига, откако гостите од Кратово водеа со 0-2 по првите 20-тина минути. Ова е четврта пролетна победа на Пелистер на домашен терен, со што екипата на Димитар Капинковски се наоѓа на чекор…