Илиевски: Пред остварување сме на целта, ова е база за европски Пелистер догодина (ВИДЕО)

Eкипата на Пелистер освои три бода против Ренова, иако Капинковски имаше проблеми во составувањето на тимот без Танушев, Спиркоски и Николовски. Единствениот гол го постигна Гудиаби, а јунак беше и голманот Талески со одбранет пенал. „Ова е значајна победа и три бода со кои во 99% од случаи обезбедивме опстанок без бараж. Тоа ни беше…

Пелистер пак ја совлада Ренова, Гудиаби автор на голот вреден три бода

Со цврста и борбена игра на тимот на Пелистер, под „Тумбе кафе“ во Битола, предводена од Димитар Капинковски ја совлада екипата на Ренова минимално, но сосема заслужено, а натпреварот помина во знак на голот на Гудиаби и одбраната на пеналот на Талески, а потоа и зицерот по него. Екипата на Ренова немаше решение за брзината…