Гудиаби инспиратор, Пелистер ја победи Академија Пандев под „Тумбе кафе“

Пелистер – Академија Пандев 3-1 (1-1) Екипата на Пелистер одигра одличен натпревар во рамките на 31. коло на Првата лига и по водството на Академија Пандев 0-1, се врати и стигна до победа од 3-1 (1-1). Со оваа победа и три бода, битолчани и наредната сезона ќе играат и гледаат прволигашки фудбал под „Тумбе кафе“…