Трајчевски: Да победиме за добар крај и за „Чкембарите“

Пелистер е апсолутен фаворит на дуелот против Беласица, со кој ќе ја заврши полусезоната во која беше најдобар домаќин во Првата лига. Битолчани веќе двапати славеа против „фенерџијата“ од Струмица, а и не прими гол и при двете победи. Младиот голман Филип Трајчевски ќе добие шанса од првата минута, а верува дека тој и соиграчите…

Капинковски: Да ја завршиме сезоната со победа и многу голови (ВИДЕО)

По победата од 0-2 на „Благој Истатов“ во октомври и минималната победа од 1-0 во Битола во декември во последното коло минатата година, Пелистер и Беласица ќе се соочат за бодови по третпат оваа сезона, вторпат во Битола. Тренерот Димитар Капинковски најавува промени во тимот и атрактивен фудбал „Кога дојдов во Пелистер бевме претпоследни и…