Со срце за Пелистер

Навивачи, пријатели, симпатизери, бивши и сегашни фудбалери, фирми и здруженија, почитувачи на зелено-белата боја, Поради огромниот број на барања и желби од Ваша страна за да му помогнете на ФК Пелистер, во време кога не можете да бидете на трибините, да навивате и да го бодрите Вашиот омилен клуб, и да дадете Ваш придонес во…

Пелистер поразен на гостувањето кај Работнички

Работнички – Пелистер 3-1 (2-0) Работнички го совлада Пелистер со 3-1 и го продолжи победничкиот чекор во Првата лига. Ова е втор пролетен пораз за тимот на Димитар Капинковски. Во 22. минута, Марио Станковски ја затресе мрежата на Пелистер, по асистенцијата на Лука Станковски. Одлично реагираше и откосо од десната страна пронајде пат за топката…