Тефику од Куманово ќе им суди на пелистерци во Струга

Oдредени се судиитe за натпреварите од 28. коло на Првата лига, кои се закажани за претстојниот викенд. Кумановскиот судија Тефику првпат ќе им суди на битолчани сезонава. Тој е делегиран за гостувањето на Пелистер крај Охридското езеро против Струга Трим Љум во недела од 13:00 часот. СТРУГА ТРИМ ЉУМ – ПЕЛИСТЕР (Н. Тефику – Куманово)…

Илиески: Порастеретени сме по подвигот против Силекс, одиме по бодови во Струга (ВИДЕО)

Со трите бода против Силекс, Пелистер направи голем чекор напред за опстанок во лигата. Со 35 бода на шест кола до крајот екипата на Капинковски може помирно да влезе во последните неколку кола. Пред гостувањето кај Струга Трим Љум, дефанзивецот Дарко Илиески потврдува дека многу помирно ќе се играат последните неколку кола, бидејќи целта е…