Пелистерци премногу грешеа и убедливо загубија во Ѓорче Петров

Македонија Ѓорче Пертов го совлада Пелистер со резултат од 3-0 (1-0), во натпревар од вонредното 30. коло на Првата фудбалска лига. Резултатот беше отворен по грешката на Талески и Робсон погоди уште во раната фаза. Боби Божиновски со прекрасен удар од дистанца го совлада Талески за 2-0, додека во самиот финиш Фернандо Аугусто од најстрога…