Маневски: Нијанси ќе решаваат, двете екипи се во подем на формата (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери на Пелистер оваа сезона, напаѓачот Борче Маневски смета дека и Пелистер и Академија Пандев оваа пролет играат во одлична форма и дека нијанси ќе го решат победникот на овој натпревар закажан за утре попладне. Според Маневски двете екипи имаат своите добри страни, кои ривалот добро ги познава. „Имаме респект кон Академија…

Драгарски: Го ценам противникот и тренерот Васоски, но верувам и во соиграчите (ВИДЕО)

Од првото коло и натпреварот на Пелистер против Академија Пандев, кој го одлучи Анес Хот со гол за 1-0, многу работи се променија во двете екипи. Денес и битолчани и струмичани ги водат нови тренери, опстанокот е многу блиску за двете екипи, а меѓусебниот дуел утре попладне е од исклучителна значајност и кај едните и…