Трајчевски донесе бод за пелистерци од гостувањето кај Шкупи

Шкупи – Пелистер 0-0 Екипата на Пелистер одигра нерешено во Скопје против Шкупи (0-0) и без најдобриот фудбалер Омар Гудиаби, кој е позајмен од денешниот противникот Шкупи. Пелистерци играа повлечено, одлични беа во одбраната и голманот Трајчевски, кој денес бранеше наместо Талески, па неколкупати се спасуваа во текот на првото полувреме. Во вториот дел битолчани…