Пејаковиќ: Одлични сме со Капинковски, верувам во победа и против Ренова (ВИДЕО)

Променливиот Mарт со домашни победи и гостински порази сепак го донесе Пелистер сам да зависи околу својата иднина оваа пролет. Ако утре падне Ренова во Битола, екипата на Димитар Капинковски ќе може да потврди дека и следната сезона ќе игра во Првата лига. „Со доаѓањето на Капинковски работите си дојдоа на свое место. Пелистер игра…

Капинковски: Со максимален ангажман да дојдеме до остварување на целта (ВИДЕО)

Пелистер има прва меч топка за обезбедување опстанок во лигата, бидејќи Ренова гостува во Битола, во еден од последните домашни натпревари оваа пролет. Тренерот Капинковски верува дека екипата е мотивирана да ја продолжи успешната домашна серија, која вели дека оваа пролет „зелените“ ги добија сите четири натпревари. „Има уште пет кола до крајот и доста…