Драгарски и Гудиаби ја срушија Беласица за среќен крај на сезоната

Пелистер – Беласица 2-0 (1-0) Пелистер со победа над Беласица со 2-0 (1-0) ја заокружи сезоната во Првата лига. Иницијативата на домаќините вроди со плод во 19. минута, кога по центаршутот од левата страна на Размоски, Ристе Илијовски кратко додаде, а капитенот Драгарски постави нога и реактивно ја затресе мрежата на Беласица. Конечниот резултат го…