Капинковски: Работите зависат од нас, верувам во максимална партија и победа

Најтрадиционалниот натпревар во македонскиот клубски фудбал на сцена ќе биде овој викенд. Пелистер е домаќин против Вардар, а оваа соочување е трето сезонава на големите ривали. Откако првите два натпревари заврши со голови и емоции, таква партија очекуваме и в недела. Првиот дуел во ноември 2020 година заврши 1-1 во Битола, а во февруари годинава…

Охриѓанецот Маркоски ќе го суди „вечното дерби“ во Битола

По репрезентативната пауза се враќаат натпреварите од Првата фудбалска лига. Во рамките на 25. коло се игра „вечното дерби“ меѓу Вардар и Пелистер, а правдата ќе ја дели Марјан Маркоски.   Во улога на асистенти ќе бидат Давор Цветаноски и Мартин Дејаноски од Кичево. Делегат на ФФМ ќе биде Драган Блажовски од Скопје, а контролор…