Талески: Верувам во соиграчите, спремни сме да отпочнеме нова позитивна серија (ВИДЕО

Утре се играат натпреварите од вонредното 27. коло на Првата фудбалска лига. Пелистер многу брзо има можност за поправен испит по поразот од Работнички во Скопје. Во Битола доаѓа Силекс, а натпреварот има огромна важност, бидејќи двата клуба се разделени само три бода на табелата. Голманот Давор Талески ја прекина серијата од 480 минути без…

Кочоски: Дуелот против Силекс е како финале за нас (ВИДЕО)

За да го задржи максималниот ефект на домашен терен оваа пролет, битолски Пелистер мора да одигра подобро отколку против Борец, Ренова и Вардар и утре попладне да го совлада Силекс. Капинковски најави промени во тимот во споредба со стартниот состав против Работнички, а добра вест е што сите фудбалери се здрави. Валентин Кочоски очекува вистинско…

Александар Ставрев ќе го води натпреварот Пелистер – Силекс

Фудбалската сезона во Првата лига продолжува оваа среда, со натпреварите од 27. коло. Најдобриот македонски судија, Александар Ставрев од Скопје е делегиран за главен судија на дуелот во Битола каде Пелистер ќе го пречека Силекс. Нему ќе му помагаат Дејан Костадинов и Гоце Петревски, исто така од Скопје. Марјан Младеновски од Скопје ќе биде четврти…