Ампонсах: Верувам дека ќе донесеме три бода од Ѓорче Петров (ВИДЕО)

Пелистер ги демантираше сите скептици кои по променливата есен очекуваа грчевита борба за опстанок за битолските зелени. Екипата на Капинковски ја очекуваат уште четири натпревари, а на првиот нареден, утре во Ѓорче Петров, се очекува Принц Ампонсах да започне од првата минута. „Фокусирани сме на натпреварот утре попладне. Верувам во три бода и со Божја…

Николовски: Противникот има искусна екипа, но растеретени можеме да го изненадиме (ВИДЕО)

Иако немаа доволно време за подготовка, фудбалерите на Пелистер со ентузијазам го чекаат гостувањето кај Македонија Ѓорче Петров. Во тимот се враќа Христијан Николовски, но заради повреда ќе ги нема Спиркоски и Танушев. Токму Николовски, кој своевремено настапуваше за „лавовите“ со оптимизам го најави натпреварот утре попладне. „Со трите бода освоени против Ренова успеавме да…